حبیب
  • مربوط به موضوع » حبیب

بعد از یه مدت طولانی بازم می خوام کارم رو شروع کنم ولی تحتمالا خیلی دیر به دیر آپ کنم /

زندگی نامه امروز مربوط می شه به سلطان گیتار ایران حبیب عزیز که می خواستم جز اولین بیوگرافی ها باشه ولی نشد الانم خیلی کمه ولی بهتر از هیچی هست

نام کامل ایشان حبیب محبیان است و در شمیران آذربایجان به دنیا آمد.سه سال در رضاییه و چند سالی هم در تبریز زندگی کرده است. حدود ۵۴ سال سن دارد و صاحب سه پسر به نام های محمد، احمد و رضا است. محمد هم خواننده است و با پدرش میخواند.                                          حبیب از همان بچگی به موسیقی و آواز خواندن علاقه داشته . از همان دوران جوانی به استعداد خود در خواندن پی برد و حدود ۱۰ تا آهنگ کوچه بازاری خواند. حبیب همان دوران با دختری به نام شادی ازدواج میکند که شادی بر اثر حادثه ای میمیرد و غمی به دل حبیب میگذارد . حبیب اولین آلبومش را در سال  ۱۳۵۵ با عنوان مرد تنهای شب روانه بازار میکند که در همان سال یکی از پر فروش ترین آلبوم های سال بود و به قول معروف حبیب با این آلبوم ره صد ساله رو یک شبه تمام کرد.                             حبیب در مرد تنهای شب چند آهنگ از جمله آهنگ شهلای من رو واسه زنش خوند. بیشتر آهنگای این آلبوم از جمله مرد تنهای شب، خواب سرخ بوسه ها، مادر و شهلای من ماندگار شدند .                                                                                              حبیب قبل انقلاب دوتا آلبوم زیبای دیگر به نام های همراز و سلام همسایه رو خوند که بعد از آن انقلاب شد و حبیب بنا به دلایلی به مدت ده سال نخواند. حبیب پس از چند سال که از انقلاب گذشت با خانواده اش از ایران رفت و کار هنری خود را دوباره از صفر و آلبوم صفر شروع کرد.                  لازم به ذکر است که آهنگساز تمام اهنگهای حبیب خودش است و واقعا با گیتار آهنگسازی قشنگی میکند و آکوردهای گیتار حبیب با همه ی آهنگسازی های دیگر متفاوت است. حبیب بعضی از تنظیمات و بعضی از شعرهای آهنگهایش را خودش میسازد.                                                                                              صدای حبیب یک صدای زیبا و دلنشین است و صدای ایشان دارای لرزش خاصی هست که آگر به آهنگ هایش  گوش دهیم آن به وضوح معلوم است. اکثر آهنگ های حبیب پر معنی و پیچیده بوده و فهم آن برای هر کس به راحتی ممکن نیست. 

رسیده ام به کمالی که جز انالحق نیست                کمال دار را برای من کمال پرست                                                                                                   حبیب از سیاست  غافل نبوده و آهنگ های سیاسی از جمله بزن باران و هزاران را را خوانده.                                                                 حبیب آهنگ های عرفانی همانند خداوندا، یا رب و راز و نیاز را خوانده که در آنها به مقام بسیار بالای خدا اشاره میکند و به نوعی با این اهنگها با خدای خود راز و نیاز میکند.                                                              حبیب آهنگ های اجتماعی زیادی خونده که به یکی از زیباترین ان ها با نام خرچنگهای مردابی میتوان اشاره داشت.                                                                                                                         ایشان آهنگ های عاشقانه هم خوانده و به هیچ وجه در آنها از کلماتی پوچ و سبک استفاده نکرده است زیرا حبیب خود مردی سنگین و با ابهت است.                                                                                        حبیب در طول زندگی هنری ۱۳ آلبوم خوانده که هر کدام یک شاهکار به حساب می آید. ایشان هم اکنون با همسرش ناهید در لس آنجلس آمریکا زندگی می کنند.